<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=2408222226115058&ev=PageView&noscript=1" />

Co nowego?

Jogurtowy serniczek na otrębowym spodzie

Co zrobić z nadmiarem wolnego czasu i pokładów energii w weekend? Polecam wypróbować przepis na JOGURTOWY SERNICZEK na otrębowym spodzie.

Jak monitorować stan ketozy ?

Po rozpoczęciu żywienia ketogenicznego w organizmie następuje gromadzenie ciał ketonowych.  Zazwyczaj zajmuje to od kilku do kilkunastu dni. Obecnie nowoczesne techniki pomiaru stężenia ciał ketonowych w moczu, krwi i wydychanym powietrzu pozwalają nam dokładnie określić stopień ketozy.

SZYBKIE CIASTECZKA OWSIANE

Szybkie ciasteczka owsiane, to świetny pomysł na szybkie pożywne II śniadanie. To funkcjonalna odpowiedź na wyzwania codziennego dnia. 

Co to jest ketoza?

Gdy zastosuje się żywienie ketogeniczne poprzez zmniejszenie spożycia węglowodanów do mniej niż 50 gramów węglowodanów dziennie, ciało zacznie wytwarzać z tłuszczu ciała ketonowe. Proces w większości zachodzi w wątrobie i częściowo w nerkach. Organizm wchodzi w tzw. stan ketozy i zaczyna wykorzystywać ciała kentowe jako źródło energii. Jedną z głównych zalet ketozy jest jej zdolność do hamowania apetytu. Podczas gdy ...

Przepisy na pyszne posiłki dla dzieci

W związku z z tym, że większość rzeczy powinniśmy robić teraz w domu wykorzystajmy go jak najlepiej. Spędźmy go ze swoimi dziećmi. To idealny moment, by poeksperymentować nieco w kuchni i nauczyć dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych.

DOMOWE BATONIKI MUESLI

Sklepowe batoniki to prosta i łatwa przekąska, niestety tradycyjne batoniki to nadmiar "złego" tłuszczu i cukru, syropów glukowoco-fruktozowych i innych substytutów cukru. Mam dla Ciebie idealny pomysł na domowe batoniki. Są pyszne, zdrowe i oczywiście szybkie w przygotowaniu. Zaangażuj dzieci do ich przygotowania.

Domowa granola z jogurtem naturalnym i owocami

Co na śniadanie - płatki z pełnych zbóż, z witaminami ? Niestety, większość dostępnych na rynku gotowych płatków śniadaniowych czy musli są słodzone. Nawet jeśli mają prosty skład to zawartość cukru to średnio 1/4 składu. Jest to bardzo dużo, zwłaszcza dla naszych pociech. Dobrym rozwiązaniem jest szukanie zwykłych płatków i dosłodzenie ich owocami lub miodem. Domowa granola to jeden z lepszych ...

Najlepsze przekąski na diecie ketogenicznej

Dieta ketogeniczna powinna wyregulować zachcianki na przekąski. Dobrze zbilansowane posiłki nie wymagają podjadania.  A kiedy nie jesteś głodny, nie musisz jeść, prawda? Jeśli nadal jesteś głodny między posiłkami  sprawdź  krótkie porady dotyczące najlepszych przekąsek na diecie ketogenicznej.

Czy jajka szkodzą ⁉️ Cała prawda o jajkach.

Oto badanie sprawdzające, czy codzienne spożywanie jajek na śniadanie ma negatywny wpływ na poziom cholesterolu. Naukowcy nie znaleźli powiązania między ilością spożywanych jajek a wysokim poziomem cholesterolu, ale za to zaobserwowano, że grupa jedząca jajka zgłosiła większą sytość.

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet wszystkie Panie, które umówią się na pierwszą wizytę w mojej poradni DOBRY DIETETYK℠ w dniach 03.03 - 10.03.2020 otrzymają rabat w wysokości 30 złotych!

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub przez Facebook

tel. 531 303 301

PLACUCHY NA KEFIRZE

Super pyszne i bardzo proste do zrobienia placki z jabłkiem. Idealne na podwieczorek dla dzieci zamiast standardowej drożdżówki z piekarni.

ASPARTAM - cichy zabójca.

Aspartam to cichy zabójca, która towarzyszy nam w codziennym życiu.  Jest sztucznym słodzikiem, który uszkadza  serce, nerki i mózg. Na produktach oznaczony jest symbolem E-951,od 2009 roku można ją znaleźć pod nazwą AminoSweet. Wcześniej aspartam występował pod nazwą jako Equal, Sugar Free, NutraSweet, Canderel oraz Pal Sweet Diet.Obecnie należy do najbardziej niebezpiecznych substancji dodawanych do produktów spożywczych. Wciąż ...

Omlet ze szpinakiem, mozzarellą i pomidorkami koktajlowym

Kto nie lubi omletów !? Ja uwielbiam, zwłaszcza w wersji wytrawnej. Jak by nie było omlet to jedna z form przygotowania pełnowartościowego, smacznego i sycącego posiłku. Wszystko zależy od ilości jaj i dodanych składników. 

A czy wiecie, że omlety były już znane w starożytnym Rzymie? Dopiero Francuzi udoskonalili i urozmaicili ich smak. Do polskiej kuchni trafiły za sprawą Marysieńki Sobieskiej, która ...

Jak okiełznać głód na diecie redukcyjnej ?

Głód na diecie redukcyjnej jest jednym z czynników najważniejszym i najtrudniejszym przeciwnikiem w drodze do celu. Jeśli będziemy głodni, to nie będziemy w stanie utrzymać założonego celu. Mówiąc o głodzie musimy nauczyć się odróżniać na co mamy ochotę, a wtedy tak łatwo nie ulegniemy pokusie. 

PIECZONE PĄCZKI TWAROGOWE Z MARMOLADĄ RÓŻANĄ

Pączki nie muszą być bardzo kaloryczne. Spróbuj fit pączków ;-)